Ankarama Residence

ANKARAMA RESIDENCE

 

TESAN

 

TESAN İNŞAAT SAN. VE TİC. A.Ş.

Tanıtım ve Satış Ofisi
314.Cadde No:15 A Blok No:1
Kırkkonaklar ANKARA

T. +90 312 495 34 36
F. +90 312 495 18 20
@. info@ankarama.com.tr
 

MERKEZ OFİS
Kennedy Caddesi 96/4 06700
Gaziosmanpasa / Ankara

T. +90 312 466 11 71 (pbx)
F. +90 312 427 46 29
@. info@tesan.biz
W. www.tesan.biz

Get Flash Player
Site içeriğini görüntüleyebilmek için bilgisayarınızda Adobe Flash Player yüklü olmalıdır.
Adobe Flash Player yüklemek için tıklayınız.

Site tasarım / programlama / bakımı : codesign

Konsept

A TİPİ Yatırım
Başkent'in yükselen değeri
Ankarama, Gaziosmanpaşa-Kırkkonaklar'da, şehrin en seçkin çekim merkezleriyle sunduğu imkanlara yakın, ancak şehrin olumsuzluklarından yalıtılmış bir konuma sahip. Şehrin siluetine yeni bir "landmark" ekleyen ve ankara'ya farklı bir yaşam konsepti getiren Ankarama, alışveriş mekanları ve sosyal tesisleriyle birlikte kompakt bir proje kimliği sunuyor. Ankarama sizi değeri giderek artacak bir gayrimenkule ama çok daha önemlisi yaşam gustonuza yatırım yapmaya davet ediyor.

A PLUS manzara
Şehrin en geniş panoraması
Anıtkabir'den Atakuleye, Ankara Kalesi'nden Kocatepe'ye kadar Ankara'nın simge yapılarının tamamı Ankarama'nın panoramasını oluşturuyor. Ankarama Başkent'e hakim bir tepede yükseldiği için bütün kattlar harika bir manzaraya sahip. Gündüzleri dinamik bir metropolün tüm görkemi, geceleri bir ışık denizi önünüzde uzanıyor olacak. Kısacası Ankarama'nın yatırım anlamında olduğu gibi manzara anlamında da "önü çok açık".
Şehrin en geniş panoraması
Anıtkabir'den Atakuleye, Ankara Kalesi'nden Kocatepe'ye kadar Ankara'nın simge yapılarının tamamı Ankarama'nın panoramasını oluşturuyor. Ankarama Başkent'e hakim bir tepede yükseldiği için bütün kattlar harika bir manzaraya sahip. Gündüzleri dinamik bir metropolün tüm görkemi, geceleri bir ışık denizi önünüzde uzanıyor olacak. Kısacası Ankarama'nın yatırım anlamında olduğu gibi manzara anlamında da "önü çok açık".

A PLANI yaşamlar
Butik evde yaşama ayrıcalığı
Ankarama'daki butik konutlar içinde yalnız yaşayanlardan geniş ailelere kadar herkes için mutlaka bir seçenek var. 2+1, 3+1, 4+1, 5+1, 6+1 dubleks ve bahçeli konutlar, 80-400 m² aralığında farklı alternatifler sunuyor. Burası işlevsel tasarımı, esnek kat planları ve özel mimarisiyle esnek çözümler üretiyor, size butik bir evde yaşamanın tüm estetiğini ve ayrıcalığını sunuyor. Üstelik loft/dublekslerde kişiye özel iç mimari çözümlerle.

A'DAN Z'YE güvenlik"
24 saat tam güvenlikli site
Burası gözünüzün arkada kalmayacağı, günün 24 saati, özel güvenlik birimleri ve kapalı devre kamera sistemleriyle tam koruma altında tutulan özel bir dünya olacak. Depreme dayanıklı radye jeneral temel ve tünel kalıp sistemleri, yangın güvenlik holü, yangın merdivenleri, itfaiyeci asansörü, yangın söndürme sistemleri, doğalgaz ve duman dedektörleri, su sensörleri, ısıcam sinerji (low-E) pencereler, 2+1 konutlar için 1 otopark, 3+1 ve 4+1 konutlar için 2 otopark, 5+1, 6+1 ve loft dubleksler için 3 otopark Ankarama'da.

KONUM
ANKARAMA, Gaziosmanpaşa Kırkkonaklar'da sehrin en seçkin çekim merkezleriyle, sunduğu imkanlara yakın, ancak sehrin olumsuzluklarından yalıtılmış bir konuma sahiptir. Otoyol ve otoyol bağlantı yolları ile sehrin en bütün noktalarına ( Oran- Ümitköy- Çayyolu) ve havaalanına trafik problemi yaşamadan hemen ulaşılabilmektedir. Arjantin Caddesi, Filistin Sokak, Uğur Mumcu Caddesi, Turan Güneş Bulvarı gibi sehrin eğlence ve ticaret akslarının yanı başında Sinema, tiyatro ve konser gibi kültürel aktivitelereve imkanlara hemen ulaşabilme imkanı En Yakın Konumdaki Avm'ler
365 AVM PANORA AVM KARUM AVM ATAKULE AVM METRO AVM

SOSYAL OLANAKLAR
Ayrıcalık yaratan sosyal olanaklar
• Kapalı yüzme havuzu
• Güneşlenme terası
• Bisiklet ve yürüyüş parkurları
• Fitness center
• Masaj ve buhar odaları (SPA)
• Çocuk oyun parkı
• Çok amaçlı spor sahası
• Alışveriş merkezi, market, eczane, kuaför v.b.
• Kafe ve restoran
• Çocuk kulübü

ALIŞVERİŞ
Market, eczane kuaför, kargo, kuru temizleme, araç yıkama vs gibi ihtiyaçları karşılayacak ticari birimlerin hemen yanı başınızda olmasını sağlayacak mağaza karmasına sahip olacak mini bir alışveriş merkezi olacaktır.

TASARIM
MİMARİ
Ankarama projesinin mimarisi bir yıllık detaylı ve titiz bir çalışmadan sonra tamamlanmıştır. Proje Hilmi Güner ve Hüseyin Bütüner liderliğindeki ARTI Mimarlık ekibi tarafından oluşturulmuştur. Tasarım ve fonksiyon açısından bir bütünlük içeren Ankarama projesi şimdiden Ankara’nın önemli "landmark" yapılarından bir tanesi olarak görülmektedir.

İÇ MİMARİ
Konut İç Mimarileri
Konutların iç mimarileri örnek daire çalışmalarında tecrübe ve farklılığı bilinen İç Mimar Konca Doğanay liderliğinde KONÇETTA İç Mimari Ltd.Şti. tarafından ele alınarak "her bir konut örnek konut" yaklaşımı ile planlanmıştır.
Piyasadaki tüm malzemeler ve imalatlar konusunun en iyileri ile birlikte değerlendirilerek seçilmiş; örnek konutta özgün bir tasarımla uygulanmış ve binadaki diğer tip konutlara adapte edilmiştir.
Konutların genelinde duvar, kapı, mutfak, vestiyer ve elbise odalarında kullanılan beyaz ve tik sadeliğinin sonunda banyolarda dikkat çekici formu ve malzemesiyle son bulan ışıltı; ANKARA'nın sakinliğinin içindeki sürprizli yaşamını modern bir tarzda ANKARAMA' da temsil etmektedir.

Ortak Mahal İç Mimarileri
Giriş holleri,resepsiyon, asansör holleri, havuz ve fitness birimlerinin bulunduğu alanlar ise genç, yenilikçi İç Mimar Emre Akkiraz liderliğindeki Overdesign Ekibi tarafından biçimlendirilmiştir. 3D ve animasyon çalışmaları da bu ekip tarafından özenle tasarlanmıştır.

TEKNİK ŞARTNAME
İNŞAAT

• Projenin tasarım hesaplarında, ülkemizde yürürlükte olan Türk Standartları ve 1998 Türk Deprem Yönetmeliği’ne uyulmasının yanı sıra, arazinin yeraltı tomografisi çıkartılıp, bloklarda deprem açısından güvenli bir yapı sistemi olan tünel kalıp sistemi, Alışveriş Merkezi ve otoparklarda ise endüstriyel kalıp sistem seçilmiştir.
• Projeye özel olarak imal edilen tünel kalıplarımız Türkiye’deki standart tünel kalıplardan 20 cm daha yüksek yapılarak daha fazla hacme sahip olunmasını sağlamaktadır.
• Betonarme taşıyıcı sistemin beton kalitesi ortalama standartların üzerinde, C25 olacak, ST3 beton çeliği kullanılacaktır. Tamamen kontrolümüz altında bir üretim yapılabilmesi için bir beton laboratuarı ile anlaşılmıştır.
• Blok cephelerinde ısı yalıtımı mantolama yapılarak, yer yer aluminyum fugalar kullanılmıştır.
• Doğramaların açılan kanatları çift hareketli izolasyonlu PVC den yapılmış ithal REHAU veya muadili bir marka doğrama olup, iklim kontrollü çift cam olacak, bazı binaların cephelerinin bir kısımlarında alüminyum giydirme cephe kullanılacaktır.

ELEKTRİK
• Merkezi jeneratör üniteleri ile dairelerde, ortak alanlarda, asansörlerde ve kapalı otoparklarda yedek enerji sağlanacaktır. Sistem, elektrik kesintisi olduğunda otomatik olarak devreye girecektir. Ayrıca ortak alanlar hareket detektörü kontrolü ile aydınlatılacaktır.
• Elektrik priz ve lamba anahtarları LEGRAND marka Valena tipi veya muadili olacaktır.(Birden fazla olanlar tek çerçevede toplanacaktır)
• Dairelerde kaçak akım rölesi olacaktır.

ASANSÖR
• Bloklarda yük taşımaya da elverişli, geniş hacimli, yüksek hızlı, deprem sensörlü, havalandırmalı ve intercom sistemli KONE marka asansörler tesis edilecektir.
• Ayrıca gereken bloklarda özel basınçlandırmalı yangın asansörleri tesis edilecektir.]]>

GENEL ÖZELLİKLER
• Telefon hatları, daire içinden, bina giriş kapısı ile renkli görüntülü intercom bağlantısı, güvenlik merkezi kontrolünde sesli görüşme imkanı.
• Merkezi anten sistemi sayesinde, normal yayın yapan TV kanalları doğrudan, digitürk yayınları receiver ve abonelik desteğiyle, uydu yayınları ise yine receiver desteği ile izlenebilecektir. Kablolu TV altyapısı, dairelerde, antrede bulunacak dağıtıcı cihaza (splitter) kadar çekilecektir, odalardaki TV hatları, antredeki bu dağıtıcı cihaz üzerinden, kolaylıkla Kablolu TV hattına dönüştürülebilecek, abonelik desteğiyle yayınlar izlenebilecektir.
• Yangın, doğalgaz ve kapı hırsız alarm sistemi mevcuttur.
• Bina genelinde kurulacak olan dahili telefon santrali ile dairelerin birbirleriyle ve otoparkla görüşmesi sağlanacaktır.
• Daire içinde salon ve tüm odalara data hattı çekilerek internet altyapısı sağlanarak, wireless kullanımına uygun tesisat yapılacaktır.
• Kat hollerinde merkezi müzik yayın sistemi olacaktır.

ISITMA
• Bloklarda merkezi ısıtma sistemi kullanılacak, "pay ölçer" ile bireysel kullanım olanağı sağlanacaktır.
• Teras evlerde, ısıtma olarak kombi kullanılacaktır.
• Dairelerde DEMİRDÖKÜM marka veya muadili bir marka panel radyatörler kullanılacaktır. • Dairelerde merkezi ısıtma sistemi ile sürekli sıcak su sağlanacaktır. Kullanılan sıcak su "pay ölçer" ile daire bazında ölçülebilecektir.

SOĞUTMA
• Salon ve mümkün olan konutlarda ebeveyn yatak odalarına split klima altyapısı için drenaj ve bakır borulama sistemi yapılacaktır. Dış ve iç üniteler konulmayacak ancak elektrik tesisatında gerekli tedbirler alınacaktır.
• İç ve dış üniteler arasındaki bakır boru ve sinyal kabloları, kauçuk izolasyon malzemesi ile kaplanacaktır.

YANGIN
• Yangın yönetmeliğine uygun olarak, yüksek binaların dairelerinde, ortak alanlarında ve otoparklarda yangın söndürme (sprinkler) sistemi, kat hollerinde ise yangın söndürme hortumları ve tüplerin yer aldığı yangın dolapları olacaktır.
• Dairelerde güvenlik merkezi ile bağlantılı, yangın alarm sistemi mevcut olacaktır.]]>

GÜVENLİK
• Dairelerin güvenliği için, otomasyon merkezine bağlı olarak çalışan, yangın algılama detektörü, gaz detektörü, daire hırsız alarmı olacaktır.
• Daire içinden, bina giriş kapısı ile renkli görüntülü intercom bağlantısı, otopark girişinde de "otomatik giriş kontrol sistemi" bulunacaktır.

OTOPARK
• Bağımsız bölümlere özgülenmiş 4+1, 5+1, 6+1 daireler için 2 adet, 3+1, 2+1 daireler için 1 adet kapalı otoparkta yeri bulunacaktır.
• Kapalı otopark yerleri yönetim planında belirtilecektir.

DIŞ MEKANLAR

• Konseptin bir parçası olarak değerlendirilen bahçe ve teraslarda peyzaj tasarım çalışmaları yapılmaktadır.
• Çok amaçlı spor alanı, çocuk parkları ve yürüyüş alanları konsept çerçevesinde tasarlanmıştır.
• Araç ve yaya yollarının altyapıları, kanalizasyon, drenaj sistemleri ve bahçe-teras izolasyonları yapılmaktadır.

SOSYAL TESİSLER
• Fitness center, squash & racquetball
• Kapalı yüzme havuzu, step ve aerobic merkezi
• Sauna
• Steamroom
• Tenis Kortu
• Yürüyüş ve Koşu Parkuru

İÇ MEKANLAR
Daire Kapıları: Düz ahşap panel kaplamalı, çelik gövdeli Mul-T-lock marka çelik kapı.
İç Kapılar : Düz ahşap kaplamalı veya lake kapı
Duvarlar: Antre ve koridorlar : Saten subazlı boya.
Odalar : Saten subazlı boya.
Mutfak : Tezgah arası seramik, diğer duvarlar saten subazlı boya.
Banyo : Seramik, kısmen duvar kağıdı
Tuvalet : Seramik
Tavanlar : Antre ve Koridorlar : Alçı asma tavan üzeri saten su bazlı boya.
Odalar : Saten su bazlı boya.
Mutfak : Alçı asma tavan üzeri saten su bazlı boya.
Banyo ve Tuvaletler : Alçı asma tavan üzeri saten su bazlı boya.(Alçı asma tavan olan yerlerde spot ile aydınlatma sağlanacaktır.)
Döşeme Kaplamaları
Antre ve Koridorlar : Seramik
Salon : Lamine parke
Odalar : Laminat parke
Mutfak, Banyo ve Tuvaletler : Seramik
* 2+1 dairelerde salon ve odalar laminant parkedir.
Banyolar
Banyo dolabı : Hilton tipi lavabo dolabı ahşap kaplamalı veya lake olarak yapılacaktır. Gövdeler kapaklara uyumlu MDF lam olarak dizayn edilecektir. Vitrifiye : Vitra veya muadili marka. Armatürler : Vitra veya muadili marka.
Mutfak : Lineadekor, İntema, Mopa veya muadili mutfak dolapları; Siemens, Franke, Ariston veya muadili davlunbaz; Teka, Framke veya muadili evye